تودیع و معارفه مدیران جدید کارخانه سیمان لامرد


blogتودیع و معارفه مدیران جدید کارخانه سیمان لامرد

طی حکمی از سوی ابراهیم غلام زاده مدیر عامل شرکت سیمان لامرد ،محمد پورمند به سمت مدیر کارخانه ، عاکف هدایتی به سمت مدیر مکانیک و محمد فرامرزی به سمت مدیر فنی مهندسی  کارخانه  سیمان لامرد منصوب شدند.

طی مراسمی که با حضور مدیران  و مسولان شرکت سیمان لامرد در محل کارخانه سیمان لامرد برگزار شد، ابراهیم غلام زاده  ضمن تسلیت ایام شهادت امام علی علیه السلام و شب های قدر با اشاره به  آغاز فعالیت سیمان لامرد اظهار داشت، امروز بعد از گذشت قریب به ده سال از فعالیت این کارخانه می توان گفت،  مجموعه سیمان لامرد به عنوان یک قطب صنعتی در جنوب کشور شناخته می شود. وی افزود درآغاز فعالیت با اعتماد به نیروهای جوان و فارغ التحصیل دانشگاهی ریسک بزرگی کردیم، ولی امروز از کاشته ی خویش حداکثر برداشت را با تربیت و پرورش مهندسین مجرب و متخصص که می توانند به عنوان مدیرانی صنعتی در سایر صنایع  فعالیت کنند انجام دادیم.  غلام زاده افزود نیروهای ورودی به شرکت به عنوان یک سرمایه شرکت محسوب می شوند و باید در حفظ و استفاده از توان و تجربه آنها برنامه ریزی مستمر صورت گیرد. وی بیان داشت، کارخانه سیمان لامرد دردوران بسیار حساسی به سر می برد زیرا که تجهیزات و تکنولوژی مجموعه  نیاز به  نوآوری و بروزرسانی دارد تا بتواند مسیر و چرخه تولید را به نحو احسنت ادامه دهد.

ابراهیم غلام زاده گفت نوآوری و استفاده بهینه از تجهیزات موجود هنر مدیریتی است زیرا که ماندن در چرخه تولید و پایداری آن باید همراه با تغییر تکنولوژی و دانش روز باشد. مدیرعامل شرکت سیمان لامرد در این  مراسم به  مکانیزه کردن سیستم های کارخانه  اشاره کرد و افزود کاهش تصدی نیروی انسانی و مکانیزه کردن بخش های مختلف کارخانه باید در دستور کار قرارگیرد، زیرا با این دیدگاه افزایش بهره وری و صرفه جویی در هزینه ها را شاهد خواهیم بود.  وی به ظرفیت ها و توانمندی های مجموعه سیمان لامرد نیز پرداخت  و تصریح کرد،کارخانه با توجه به برخی از ویژگی ها و توانمندی ها ی موجود شرایط تولید بیش از ظرفیت اسمی را دارد و در مقاطعی کارخانه تا 4000 و 4200 تن نیز تولید کرده است. غلام زاده با تاکید برحفظ تولید پایدار درسال 99  گفت ،باید راندمان دستگاه ها و تجهیزات را بالاببریم  و در هر شرایط  وضعیت تولید مطلوب آن را حفظ کنیم  و این امر با توجه به تامین قطعات و نگهداری سیستم و بروزرسانی تجهیزات میسر خواهد شد. وی همچنین به سایر برنامه های کوتاه مدت و بلند مدت سیمان لامرد نیز اشاره کرد و اظهار داشت ، در سال 99 با تکمیل  مطالعات ، طرح ها و نقشه ها ، مقدمات راه اندازی خط دوم تولید با ظرفیت 8000 تن آغاز خواهدشد. غلام زاده افزود با توجه به ظرفیت های بسیار زیاد این مجموعه تبدیل کارخانه سیمان لامرد به مجتمع صنعتی و معدنی سیمان لامرد ، تولید سیمان با حداکثر افزودنی ،راه اندازی ترمینال سیمان در بندر پارسیان که تحول عظیمی در صادرات سیمان ایجاد خواهد کرد، ایجاد مناطق گردشگری جهت رفاه کارکنان و خانواده های آنها، تولید محصولات و فرآورده های جدید با توجه به برخورداری از تجهیزات و معادن موجود در منطقه ، از جمله دیگر برنامه های مجموعه بزرگ تولیدی و صنعتی سیمان لامرد خواهد بود.  غلام زاده در پایان به وضعیت سیمان در کشور پرداخت و اظهار امیدواری کرد، تغییرات ایجاد شده در حوزه وزارت صمت زمینه ساز تحولات مثبت در حوزه سیمان گردد زیرا که آقای مدرس خیابانی سرپرست وزارت خانه سابقه طولانی در صنعت و سیمان دارند و این مهم باعث می شود تا اتفاقات مثبتی در صنعت سیمان و صادرات آن رخ دهد. وی به پیشنهاد انجمن صنفی سیمان در افزایش قیمت سیمان اشاره کرد و اظهار داشت با توجه افزایش هزینه ها و عدم افزایش قیمت سیمان در یک مقطع چهارساله یعنی از سال 93 تا  96  اگر مصوب و محقق شود تاثیرات خوبی در زوایای مختلف صنعت سیمان ایجادخواهد کرد. در پایان جلسه مدیران جدید کارخانه معرفی شدند و غلام زاده از آنها خواست در قالب یک تیم منسجم با جان و دل در راه اعتلای صنعت سیمان لامرد تلاش کنند و افق روشنی را برای آن رقم بزنند.