با حضور مدیرعامل سیمان لامرد،نشست خبری و تقدیر از اصحاب رسانه لامرد برگزارشد


blog


  • 13 شهریور 1401

 

ابراهیم غلامزاده مدیرعامل کارخانه سیمان لامرد در جمع خبرنگاران گفت: سیمان لامرد جزو بزرگترین کارخانه سیمان استان فارس است و با عرضه سیمان باکیفیت به داخل و خارج کشور از جمله برندهای موفق و مطرح سیمان به شمار می‌آید.

.وی افزود: کارخانه سیمان لامرد با ظرفیت تولید سالیانه یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن سیمان در مدار تولید قرار دارد و تمام تلاش مهندسان کارخانه در مسیر استمرار حداکثر ظرفیت تولید بوده است. غلامزاده  ادامه داد: از ۵۱۱هزار تن تولید امسال تاکنون نیز ۳۱۱ هزار تن در بازار داخلی به فروش رسید و حدود ۱۵۰ هزار تن سیمان تیپ صادراتی به کشورهای قطر، کویت و عمان صادر شد و  50 هزارتن هم موجود داریم.

مدیرعامل کارخانه سیمان لامرد اظهار کرد: احداث فاز دوم مانند خط فعلی و با به‌روزرسانی جدید و از منابع داخلی شرکت با ظرفیت تولید  سالیانه حدود یک میلیون و ۸۰۰ هزار تن در دست اقدام است  وی درباره عرضه های اخیر سیمان در بازار بورس کالا گفت: عمده تولید سیمان لامرد در بازار داخلی عرضه می‌شود و اگر آمارهای عرضه اخیر سیمان لامرد در بورس کالا بررسی شود، دو ماه است که ۲۰ هزار تن عرضه کردیم و ۵ تا ۶ هزار تن فروش می‌رسد. غلامزاده اکنون با کاهش تقاضا در بازار داخلی روبرو هستیم اما در برخی فصول سال مثل فصل گرما و قطعی برق کارخانه یا فصل زمستان با کاهش و قطعی گاز، با افزایش تقاضا سبب کاهش سیمان در بازار می‌باشیم و این تصور درباره سیمان لامرد که درصد بالای آن به خارج کشور صادر می شود، اشتباه است و آمارها گویای اثبات این ادعا بوده و از سویی نوع، آنالیز سیمان صادراتی و کلینکر آن با سیمانی که در بازار داخلی عرضه می‌شود، متفاوت است.

مدیرعامل کارخانه سیمان لامرد در ادامه با اشاره به اینکه فروردین سال گذشته(۱۴۰۰)  هزینه گاز کارخانه یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان بود  و دی ماه آن سال ۱۰ میلیارد تومان و اکنون به ۶ و نیم میلیارد تومان رسیده است و در کنار هزینه های سرسام آور تعمیرات، افزایش چندبرابری حقوق معدنی،  و سایر هزینه ها نیز قیمت سیمان فقط دو برابر شده است و با همه‌ی این سختی‌ها و موانع، تلاش کردیم تا تولید کاهش پیدا نکند. غلام زاده به اعطای مجوزهای ساخت کارخانه سیمان گریزی زد و گفت:  اعطای سه مجوز احداث کارخانه سیمان در لامرد با کدام توجیه اقتصادی و آن هم در نزدیکی کارخانه سیمان لامرد با چه هدفی صورت گرفته است و حال اینکه سال‌ها از اعطای این مجوزها گذشته و فقط در حد بنر و کلنگ‌زنی و هیچ خبری از احداث و بهره‌برداری نیست.غلامزاده در پایان به موانع اداری در تحقق برنامه مسئولیت‌های اجتماعی از جمله ساخت و تکمیل مجتمع تفریحی-گردشگری سرکوه تابناک و احیای چشمه آبگرم لامرد اشاره کرد و از مسئولان خواست تا موانع را برطرف سازند.