برگزاری مراسم جشن روز کارگر و تقدیر از کارگران نمونه سیمان لامرد


blog


  • 13 اردیبهشت 1402

 

مدیرعامل سیمان لامرد مطرح کرد:

باید قوی و توانمند بایستیم و متکی به خارجی ها نباشیم

ابراهیم غلام زاده مدیرعامل سیمان لامرد در مراسم بزرگداشت روز کارگر ضمن اشاره به وضعیت صنعت و تولید کشور بیان داشت: در شرایط کنونی در زمینه تامین قطعات و تجهیزات مورد نیاز در بدترین شرایط ممکن قرار داریم.

وی افزایش قیمت ، کیفیت پایین تجهیزات در بازار و کمبود قطعات را یکی از مشکلات اساسی صنعت سیمان برشمرد و افزود : در اسفندماه سال گذشته در تدارک تعمیرات اساسی بودیم که درآن مقطع هیچ فروشنده ای حاضر به فروش کالاهای خود نبود ، زیرا دلار و قیمت کالاها رو به افزایش بود و این مساله مانع جدی در مسیر تولید در کنار سایر موانع ایجاد کرد.

مدیرعامل سیمان لامرد به شرایط اقتصادی جامعه اشاره کرد و گفت: افزایش تورم چنان از حقوق پرسنل پیشی گرفته که قدرت خرید کارگران و مردم به شدت کاهش پیدا کرده است و با قطع واردات کالاهای اساسی قیمت این کالاها نیز افزایش یافت.

این مدیر صنعت سیمان در خصوص وضعیت این کالا در کشور بیان داشت: تاثیر سیمان در قیمت تمام شده مسکن سه درصد است، اما شاهد آن هستیم که بیشترین نظارت بر قیمت سیمان اعمال می شود. غلام زاده گفت : بابت افزایش درخواست و رونق سه ماه  سیمان در سال ، قوانینی وضع می کنند که مدت زمان آن یکساله است . وی افزود در هیچ جای دنیا سیمان 15 دلاری دیده نمی شود ، دراروپا حدود 250 یورو  و در برخی از کشورهای آفریقایی بعضا تا 400 دلار به فروش می رسد.  از سوی دیگر هم با مشکلات بازگشت  ارز  و قوانین دست و پاگیر، صادرات هم وضعیت مناسبی ندارد  و همواره با مشکلات تازه ای دراین حوزه مواجه هستیم.

مدیرعامل سیمان لامرد تاکید کرد : به یقین اعلام می کنم اگر به دنبال پویایی این مجموعه صنعتی هستیم به هیچ چیز خارجی نباید دلخوش بود و باید با همه کم و کاستی ها  بایستیم و به صورت توانمند و قوی کار کنیم. ابراهیم غلام زاده تصریح کرد : موضوع حمایت و رفع موانع تولید درطی این سالها بیشتر در حد شعر باقی مانده و به عنوان یک تولید کننده  مشکلات عدیده ای در مسیر تولید داریم. از جمله قطعی گاز و برق که با مقوله حمایت از تولید خیلی فاصله دارد.وی ادامه داد: وقتی می گوییم جهش و حمایت از تولید، باید از تولیدگنندگان‌ مجموعه های صنعتی حمایت کرد، نه اینکه در مورد برق، گاز و سنگ اندازی کرد زیرا روزانه ذهن مدیران ما در واحدهای مختلف کارخانه را درگیر این مسائل می کند.

او با بیان این مطلب که کارگر و کارفرما با هم کار می کنند و مسایل و مشکلات خود را مرتفع می کنند خاطرنشان کرد: دولت باید نقش پررنگ تری در حمایت از تولید و صنعت ایفا کند.    غلام زاده افزود: همواره به دنبال افزایش ظرفیت و توسعه خط تولید، تغییر و اصلاح محصول هستیم و نگاهمان این است که دنیا به چه سمت و سویی پیش می رود و این توسعه را مدنظر داریم . غلام زاده، پویایی یک مجموعه صنعتی را مرهون نقش آفرینی نیروی انسانی ، کارگران و تبدیل کارخانه به اتاق فکر و همچنین جمع کردن نظرات، انتقادات و پیشنهادات دانست .

وی  به تاثیر گذاری سیمان لامرد در رونق و شکوفایی صنعت در لامرد نیز اشاره کرد و گفت: سیمان با همه مشکلات جانفرسایش در آغاز راه، بالاخره با تلاش جمعی ازدلسوزان منطقه راه اندازی شد  و این موضوع باعث شد صنایع دیگر هم به این منطقه بیایند و رونقی که مجموعه سیمان لامرد ایجاد کرد آغازگر صنعتی شدن این شهرستان بود. در پایان این آئین باشکوه با اهدای لوح و هدایا از کارگران نمونه این واحد تولیدی تقدیر شد.